Втора работническа спартакиада на Федерация на независимите синдикални организации на леката промишленост

Списание за текстил, облекло, кожи и технологии

Снимка: ФНСОЛП

В периода 8-10 юни 2018 г. се проведоха Вторите спортни работнически игри, организирани от Федерация на независимите синдикални организации на леката промишленост (ФНСОЛП)  по повод професионалния празник на работещите в Леката промишленост.
Над 100 състезатели от 20 предприятия и синдикални организации в цялата страна участваха и премериха умения в седем различни спортни дисциплини.

Председателят на Федерацията, Цветелина Милчалиева, откри Спортната проява с думите “Бъдете горди с постиженията си, както тук, на този терен, така и на работното си място! Екипната работа и борбения дух, с който ще се заредим през тези няколко дни, пренесете и в предприятията и не забравяйте, че само когато сме заедно можем да постигнем повече”.

За всеки отбор Федерацията беше предвидила екип от фланелка и шапка с лого, а на закриването и награждаването, всеки състезател получи и подарък българско производство със любезното съдействие на фирмите “Аглика”, “Файърпродъктс Плам България”, “Бул Инс”, “Ново Стъкло”, “Юта”, Надомни работници.

На официалната вечер по награждаването беше учредена и висока награда за изключителен принос и дългогодишна синдикална работа под надслов “За Човека с талант и любов към труда не съществуват прегради” , която ще се връчва всяка година по повод празника на работещите в отрасъла.

За първи път, за неуморната и резултатна работа през годините, бе връчена на : Иваничка Георгиева, дългогодишен председател на СО при Идеал Стандарт, Радка Гичева – Национален координатор на ФНСОЛП, Мария Трънчева – Национален координатор ФНСОЛП, Цветана Кьосева – Национален координатор ФНСОЛП, Ана Лапева – Главен счетоводител ФНСОЛП.

Ето и кои отбори се наредиха на призовите места и бяха отличени с медали и Купи в различните спортове:

Комплексно класиране: 4 Купи
1. Файърпродъктс Плам България
2. Рубин Трейдинг
3. Е.Миролио
4. Родина Попово

Бадминтон жени:
1. Силвия Зайкова – Файърпродъктс Плам
2. Стефка Георгиева – Дружба Стил
3. Марияна Петкова – Родина Попово

Мъже:
1. Петьо Дунков – Рубин Трейдинг
2.Пламен Петков – Рубин Трейдинг
3.Харим Мехмед – Синтерама

Тенис на маса Мъже:
1. Диян Петров – Синтерама
2. Стилиян Малчев – Родина Попово
3. Харим Мехмед – Синтерама

Жени:
1. Живка Енчева – Дека
2.Пакизе Ерджан – Дека

Бридж:
1. Файърпродъктс Плам
2. Родина Попово
3. Е.Миролио

Петанк Мъже:
1. Рубин Трейдинг
2. Е.Миролио
3.Е.Миролио

Жени:
1. Файърпродъктс Плам
2. Е.Миролио
3. Ново Стъкло

Теглене на въже:
1. Е.Миролио
2. Идеал Стандарт
3. Рубин Трейдинг

Дартс Жени:
1. Живка Манова – Дека
2. Мертил Мехмедова – Ново стъкло
3. Станка Пейчева – Декотекс

Мъже:
1. Стефан Желязков – Декотекс
2. Тодор Величков – Файърпродъктс Плам
3. Стилиян Малчев – Родина Попово

ЧЕСТИТО НА ШАМПИОНИТЕ И ДО НОВИ СРЕЩИ НА III- та
СПАРТАКИАДА , ПРИЯТЕЛИ!!!

ФНСОЛП